Yükseltilmiş Zemin sizin evinize ya da iş yerinize döşeteceğiniz zeminler arasında yer almaktadır. Tüm bilgileri sizlere daha önce verdik. Şimdi ise sıra nasıl uygulandığı kısmına gelmekte. Tüm işlemlerin uygulama aşamasına geçmeden önce hazırlık adımları bulunmaktadır. Bu hazırlık sürecinde yapılacak uygulamanın en iyi ve kaliteli bir şekilde uygulanabilmesi için detaylı çalışmalar yapılmakta. Yükseltilmiş zemin işlemleri de gereken özen ve dikkatli işçilik gerektirmesi sebebiyle en ince detayların bile hesaplanıp düşünülmesi gerekir.

Yükseltilmiş zemin uygulama aşaması 3 adımdan oluşmaktadır. Bu aşamalarda uygulamanın planlanması, zemin hazırlığı ve montaj işlemleri olarak sıralanacaktır. Gelin bu aşamaları detaylı olarak inceleyelim.

1. Uygulanmanın Planlanması

Uygulama yapılacak alanın plan görüntüsünü detaylı inceleyerek alan içerisinde gerekli olan zemin parçalarının boyutları belirlenecektir. Sonrasında uygulama planı çizilerek işlem esnasında kullanılacak olan aksesuarlar plana dahil edilmelidir. Bu aksesuarlar rampa, menfez ve basamak gibi şeylerdir. Bunları plan dahiline almazsanız eğer yükseltilmiş zemin uygulamanız eksik kalacaktır.

2. Zemin Hazırlığı

Yükseltilmiş zemin işlemlerinin yapılacağı malzemenin durumuna göre hasarlı bir durumla karşılaştığınızda bir şap yardımıyla daha pürüzsüz hale getirmeniz gerekiyor. Zeminde kullanacağınız malzeme eğer kırılacak bir durumdaysa veya çakıllı kumlu bir yapıda bulunuyorsa yeniden şap uygulayın. Montaj esnasında zeminde işleme engel olacak tüm unsurların bulunması halinde temizlenip, işleme uygun hale getirilmesi gerekir.

3. Montaj İşlemleri

Döşeme planı doğrultusunda belirli olan ölçüler derz ipi yardımıyla destek çizgisi oluşturulacaktır. Uygulama sırasında kullanılacak olan ayaklar işlem panellerinin köşelerine getirilerek, teraziye alınarak ayarlanmalar yapılacaktır. İşlemlerde köşe kısımlar, ayaklar ile ölçülendirerek tamamlandıktan sonra uygulama yapılacak alanda sadece orta bölüm kalacaktır. Duvar köşelerine uygulanacak parçalar önceden özenle hesaplanıp kesildikten sonra duvar diplerine uygulanacaktır. Ayakların üzerinde yer alan conta sayesinde işlemler bittikten sonra contalar sıkıştırılarak yükseltilmiş zeminin kayması ya da oynaması engellenmiş olacaktır.

Yükseltilmiş Döşeme İşlemlerinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Döşeme sistemi tamamlandıktan sonra işlemin kalıcı olarak sorun yaratmadan kullanılışa uygun olması için bazı dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bu noktalar da işlemin yapılmasından sonra uygulamada kullanılan yapıştırıcıların yükseltilmiş zemin işleminin uzun ömürlü olması için 24 saat boyunca zemine herhangi bir yük yüklenmemesi gerekiyor. Ağır yük yüklediğinizde zemin kolaylıkla çökebilir.

Mesela, çalışma alanında belirli bir süre boyunca ıslak araç ve gereçlerle çalışmamanız gerekiyor. Ayrıca zeminde kullanılan yapıştırıcıların ıslanmaması gerekmektedir. Olası bir durumda yükseltilmiş döşemenin kaldırılması gerekiyorsa eğer kesinlikle tornavida, levye gibi aletler kullanmamanız gerekiyor. Kaldırma işlemleri yükseltilmiş döşeme işlemine uygun olarak vakum makineleri sayesinde kaldırılmalıdır.

Eğer yükseltilmiş zemininizin üzerini karo halı ile kaplanmışsa temizlenme yaptığınız esnada kesinlikle ıslak temizleme işlemleri uygulamayın. Temizleme esnasında uygulanabilecek en iyi yöntemlerden birileri de elektrik süpürgesi ve kuru köpük ile olmalıdır. Laminat olan ya da vinil kaplı olan maddeler ise yalnızca nemli bez ile temizlenmelidir.

Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri Avantajları

Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri Avantajları size her daim kolaylık sağlayacaktır. Her alan farklı olduğundan ve her tasarım belirli gereksinimler tarafından yönlendirildiğinden ötürü yükseltilmiş döşeme sistemlerinin hemen hemen herhangi bir uygulamayla sizlere sunacağı bazı avantajlar vardır. Bu avantajlar sayesinde siz de yükseltilmiş döşeme sistemi yaptırmak isteyeceksiniz.

 • Hava akışını optimize etmeye yardımcı olurlar.
 • Mevcut boşluğu artıracaksınız.
 • Verimli yeniden yapılandırma işlemi sağlayacaktır.
 • Mükemmel yatay çalışma yüzeyleri elde edeceksiniz.
 • Bütçenizi ve programlarınızı geliştirmeye yardımcı olacaktır.
 • Herhangi bir tadilat işlerinde kesinlikle eviniz inşaat olmayacak.
 • Çok fazla paranız gitmeyecek.
 • İmalatı basittir.
 • Estetik açıdan daha iyidir.
 • Döşeme altı iklimlendirme sistemine uyumludur.
 • Yük dayanımı daha yüksektir.
 • Montajı daha hızlıdır.
 • Oldukça modern görünümlüdür.
 • Antistatik, elektrostatik, iletken zeminler sağlayacaktır.
 • Modern çağın getirdiği teknolojik gereklilik ve kullanım ihtiyacını karşılayacaktır.

Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri Fiyatı

Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri Fiyatı yaptıracağınız yere göre, kullanılan malzemenin kalitesine göre farklılık gösterecektir. Bundan ötürüdür ki hiçbir firma kolay kolay fiyat vermeyecektir. Deka zemin olarak uzman ekibimiz sayesinde sizlerin döşeme yaptıracağı yere gelerek inceleme gerçekleştirdikten sonra fiyat belirleyip sizlere sunuyoruz. Siz de kabul ettiğiniz takdirde evinize ya da ofisinize yükseltilmiş döşeme sistemi çalışmaları başlayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

  Üreticiden Ucuza Alın

FIRSATLARI KAÇIRMAYIN

Tecrübe Sahibi Ekiplerimizle Profesyonel Hizmet Vermekteyiz.

Amacımız öncelik le müşteri memnuniyeti olup daha sonra kar gütmektir. Yapmış olduğumuz işlerden kazanmış olduğumuz tecrübe ve deneyimler sayesin de özellikle Pvc Zemin Kaplama, Yükseltilmiş Döşeme, Karo Halı ve Süpürgelik uygulamalarında profesyonel çözümler sanmaktayız.

Teknik bilgi için 0533 931 50 65 ile iletişime geçebilir siniz.

 

Zemin Kaplama Resimleri İçin Tıklayınız