Spor PVC Zemin Kaplama hizmetlerinin performansı spor faaliyetlerini ve sporcuları doğrudan etkilemektedir. Sporcu sağlığı açısından zemin ve ayakkabı etkileşimi ayakta ve bacakta oluşacak yüklerin en önemli belirleyici olmuştur. Bu etkileşim sayesinde kas, kiriş, bağ, kemik ve kıkırdaklarda yaralanmalar olabilir. Spor faaliyeti yapılan zeminde esneme ve sürtünme özellikleri yaralanmalar açısından önemlidir. Esneme özelliği iyi olan bir zemin kemiklere, eklemlere, kirişlere binecek olan yükleri, sürtünme özellikleri az olan zemin ise eklemlere ve bağlara binecek olan yükleri ciddi oranda azaltacaktır.

Spor aktiviteleri için tasarlanan zeminlerde Ahşap, PVC, akrilik, poliüretan, kauçuk, çim halı vb. malzemelerle tasarlanmaktadır. Hangi malzemenin kullanılacağını belirleyen ilk kriter zemin üzerinde hangi spor dallarının yapılacağı önemlidir. Bale salonunda olan zemin ile basketbol sahasında olan zemin farklılık gösterecektir. Bilirsiniz ki her spor dalına göre risk ve yaralanmalar da farklılık gösterecektir.

Ahşap Spor Zemin Kaplamaları

Genellikle top oyunlarının oynandığı kapalı spor salonları ahşap ile kaplanmaktadır. Ahşabın çok sert olmaması, hasarlı ve çatlak parçalarının olmaması ve esnek olması çok önemlidir. Dans pisti döşemelerinde esnek ve yaylı döşeme kullanılabilmektedir.

Kullanım Alanları : Basketbol, voleybol, squash, hentbol sahaları, jimnastik salonları, dans pistleri.

PVC Spor Zemin Kaplamaları

PVC, kapalı mekanda spor döşeme ihtiyaçlarını karşılamak için muhteşem bir malzemedir. Homojen davranışlı ve oldukça esnektir. İhtiyaca göre kalınlıkları, renk ve desen seçenekleri farklılaşmaktadır. Saf PVC Kaplamaları aşınma tabakası sayesinde kullanıcılarına sağlam zemin elde etme imkanı sağlayacaktır.

Kullanım Alanları : Aerobik, footsall, jimnastik, yoga salonları, basketbol, hentbol, voleybol sahaları.

Akrilik Spor Zemin Kaplamaları

Akrilik spor zemin kaplamaları açık ve kapalı spor sahalarında sert ve esnek zeminler oluşturmaktadır. Asfalt ve beton zemin üzerine ise 2 ve 3 mm kalınlıkta uygulanabilmektedir. Oldukça esnektir, hijyeniktir ayrıca kaymamaktadır.

Kullanım Alanları : Basketbol, hentbol, voleybol, bowling, bocce ve çok amaçlı spor sahaları, tenis kortları, atletizm pistleri.

Kauçuk Spor Zemin Kaplamaları

Oldukça ağır ve sürekli kullanıma uygun olmaktadır. Diğer bütün yüzey kaplamalarına göre çok daha dayanıklıdır. Aşınmaya karşı oldukça dirençlidir. Darbe etkisini emme özelliğinden ötürü düşmelerden kaynaklanan sporcu yaralanmalarını diğer yüzeylere göre en aza indirecektir. Kauçuk Spor Zemin kaplama sizlere kolaylık sağlayacak ve esnek bir zemin sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Kullanım Alanları : Tenis Kortları, basketbol ve çok amaçlı spor sahaları, koşu parkurları, atletizm pistleri.

Tartan Spor Zemin Kaplamaları

Tartan zeminler, esnekliği, darbe emiciliği, ısıtıcı olan ortamlarda deforme olmayan yapısı ve çevre dostu olması ayrıca kolayca temizlenebilmesi nedeniyle tercih edilmektedir. SBR ve SBR+EPDM olarak iki farklı sistem olarak uygulanabilmektedir.

Kullanım Alanları : Kapalı ve açık tenis kortları, basketbol ve voleybol sahaları, atletizm pistleri, koşu, yürüyüş ve bisiklet yolları.

Çim Halı Spor Zemin Kaplamaları

Polipropilen çim saha halısı futbol, tenis ve diğer zeminler içinde oldukça dayanıklı bir zemin sunacaktır. Polipropilen iplik yalnızca kumdan oluşan dolgu malzemesi ve dayanıklı taban bezinden oluşan sistem sayesinde su geçirgenliği oldukça yüksektir. Özel kayganlık maddesi taşıyan yüzeyi sayesinde sporculara sıçrama ve hareket esnasında en üst düzey performans sağlamaktadır.

Kullanım Alanları : Futbol sahaları, tenis kortları.

Spor Zemin Kaplama Fiyatları

Spor Zemin Kaplama Fiyatları kullanılacak malzemenin ve uygulama yapılacak olan mekanın özelliklerine göre farklılık gösterecektir. Spor zemin kaplama fiyatları almak için ücretsiz keşif formumuzu doldurabilir ya da iletişim numaramızı arayarak bize ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size ulaşarak ücretsiz keşif ve randevu işlemlerini başlatacaktır. Eğer siz de spor zemin kaplamasına sahip olmak istiyorsanız mutlaka bize ulaşmanız gerekiyor.

  Üreticiden Ucuza Alın

FIRSATLARI KAÇIRMAYIN

Tecrübe Sahibi Ekiplerimizle Profesyonel Hizmet Vermekteyiz.

Amacımız öncelik le müşteri memnuniyeti olup daha sonra kar gütmektir. Yapmış olduğumuz işlerden kazanmış olduğumuz tecrübe ve deneyimler sayesin de özellikle Pvc Zemin Kaplama, Yükseltilmiş Döşeme, Karo Halı ve Süpürgelik uygulamalarında profesyonel çözümler sanmaktayız.

Teknik bilgi için 0533 931 50 65 ile iletişime geçebilir siniz.

 

Zemin Kaplama Resimleri İçin Tıklayınız