Epoksi Zemin Kaplama işlemleri yapı sektöründe oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Zemin kaplaması olarak kullanılmasının en temel amacı da fiziksel ve kimyasal oluşumların beton yüzeyler üzerinde olan olumsuz etkilerini giderme amaçlanmıştır. Epoksi esaslı döşeme kaplamaları uygulanmış olan alanlarda betonarme butonuna kıyasla çok daha üstün performansa sahip bir yüzey elde edebilirsiniz. Deka Zemin vasıtasıyla sizlere bu hizmet sunulmaktadır. Uygun fiyata kaliteli hizmet sunarak sizleri memnun etmeye devam ediyoruz.

Epoksi Zemin Kaplama Özellikleri

Epoksi Zemin Kaplama Özellikleri sizleri memnun etmek için çalışmalarına devam etmektedir. Eğer evinize ya da ofisinize zemin kaplama yaptırmayı düşünüyorsanız özellikleri konusunda bilgi edinerek siz de güven içerisinde zemin kaplama yaptırabilirsiniz. İşte, Epoksi Zemin Kaplama Özellikleri…

  • Döşeme ile arasında güçlü bir bağ oluşturacaktır.
  • Kimyasal maddelerin olumsuz olan etkilerine karşı muhteşem bir direnç gösterecektir.
  • Sıvı maddelerin döşemeye vereceği zararlara karşı en kesin çözümü sağlayacaktır.
  • Basınca dayanıklıdır. Esnek ve aşınma direnci oldukça yüksektir.
  • Temizlenmesi çok kolaydır.
  • Çatlamaya karşı dirençlidir.
  • Hızlıca kullanılabilir.
  • Uygulandığı mekanlara estetik görünüm sağlayacaktır.

Epoksi Zemin Kaplama Seçenekleri

Döşeme Emprenyesi (Sealer): Maksimum 150 mm kalınlığında 2 kat uygulanır, solvent ya da su esaslı olacaktır. Yani daha güçlü bir zemin kaplamaya sahip olacaksınız.

Döşeme Boyası: Kuru film kalınlığı her bir kat için en fazla 100 mm kalınlığında olacak şekilde 2 kat olarak uygulanır, genel olarak solvent içermez ya da su esaslıdır.

Yüksek Dayanımlı Zemin Kaplaması: Maksimum kalınlık 300-1000 mm olacak şekilde 2 ya da daha fazla kat olarak uygulanır, genel olarak solvent içermemektedir.

Çok Katlı Zemin Kaplaması: Kalınlığın 2 mm ya da daha fazla olacak şekilde, birden fazla sayıda katmandan oluşan döşeme kaplaması ya da agrega ile yüzeyi pürüzlendirilmiş dökme esaslı döşeme kaplamadır. Sandviç sistemler olarak da bilinmektedir.

Dökme Esaslı Zemin Kaplamaları: 2-3 mm arası kalınlıklarda uygulanmaktadır. Genellikle kendinden düzlenen (self smoothing) ya da kendinden seviyelenen (self levelling) olarak adlandırılan ve düzgün yüzeylere sahip olan döşemelerdir.

Epoksi Zemin Kaplama Nasıl Oluşturulur?

Epoksi yapmadan önce zemin hazırlığı yapmanız gerekiyor. Döşeme betonu ya da şap üzerinde ön görülen düzgünlük ve referans alınan düzleme belirlenmiş olmalıdır. Yüzey düzgünlüğü ve düzlüğü oldukça önemli bir durumdur. Döşemelerde genellikle referans olan düzlem esas alınacaktır.

Beton yüzey özelliğine ve yüzeyin nem oranına göre uygun olan bir astar malzemesi seçilmelidir. Astar, sert bir fırça, rulo ya da mala yardımıyla beton yüzeye uygulanmalıdır. Beton yüzeyin astar ile iyice kaplanması ve yüzeye tam manasıyla emdirilmesi gerekir. Bu işlem esnasında astar birikimlerinin olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Reçine kaplamalar sayesinde genel olarak fırça ya da rulo ile bir veya iki kat olarak üreticinin önerileri doğrultusunda uygulanacaktır. Tipik manada ilk kat uygulamasından sonra 16 ile 24 saat arası beklenecektir. Belirli bir süre bekledikten sonra ikinci katı uygulamanız gerekiyor.

Epoksi Zemin Kaplama Temizliği ve Bakımı

Genel manada temizlemek için ıslak vakumlu mekanik sıyırıcı en uygun uygulama olacaktır. Bez ve kova ile yıkama önerilmemektedir. Hijyen koşullarının çok fazla önem taşıdığı koşullarda bakterisit solüsyonu kullanabilirsiniz. Ayrıca 60 ile 80 C sıcaklıklarda buharlı temizleme önerilmektedir. Aşındırıcı kimyasal maddelerin dökülmesinin söz konusu olduğu okullarda yüzeyin en kısa sürede temizlenmesi gereklidir. Eğer ıslak bir şekilde temizleme yaparsanız, yüzeyiniz daha süreli olacak ve kullanışlı olmayacaktır. Bundan ötürü zemin kaplama hizmeti kadar temizliği ve bakımı da önem taşımaktadır. Epoksi Zemin Kaplama Temizliği ve Bakımı yapmak işte bu kadar kolay!

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları kullanılacak malzemenin ve uygulama yapılacak olan mekanın özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları konusunda bilgi sahibi olmak için ücretsiz keşif formunuzu doldurabilirsiniz. Ya da iletişim numaramızı arayarak siz de bize ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size ulaşarak ücretsiz keşif randevu işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Bundan ötürüdür ki zemin kaplama fiyatları firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Biz Deka Zemin olarak sizlere kaliteli hizmeti uygun fiyatlı sunmakta ve sizin memnuniyetiniz için çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

  Üreticiden Ucuza Alın

FIRSATLARI KAÇIRMAYIN

Tecrübe Sahibi Ekiplerimizle Profesyonel Hizmet Vermekteyiz.

Amacımız öncelik le müşteri memnuniyeti olup daha sonra kar gütmektir. Yapmış olduğumuz işlerden kazanmış olduğumuz tecrübe ve deneyimler sayesin de özellikle Pvc Zemin Kaplama, Yükseltilmiş Döşeme, Karo Halı ve Süpürgelik uygulamalarında profesyonel çözümler sanmaktayız.

Teknik bilgi için 0533 931 50 65 ile iletişime geçebilir siniz.

 

Zemin Kaplama Resimleri İçin Tıklayınız